Ökseotu

28.02.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Ökseotu?

Ökseotu nedir? Ne işe yarar?

Bilimsel olarak Viscum Album L olarak bilinen ökseotu, tıpta en çok kullanılan türlerdendir. Ökse otu, çeşitli diğer ağaçların, özellikle de geniş yapraklı kireç, elma ve kavak ağaçları gibi bitkilerde yaşayan ve yetişen bir çeşit parazit çalıdır. Sarmaşık olarak da bilinir. Aslında bazıları ökseotu olmak üzere yaklaşık 900 tür vardır, bunların bazıları zehir olarak biliniyor. Bununla birlikte, ökseotunun zehir olduğu konusunda yaygın bir yanlış anlama vardır.

Ökseotu ne işe yarar?

Ökseotu kanser tedavisinde destekleyici olarak kullanılmaktadır. Ökseotunun potansiyel sağlık yararları söz konusu olduğunda, en çok araştırmaya konu olan kanser tedavisi olur. Bazı çalışmalar antikanser özelliklerine odaklanmışken bazıları kemoterapi sırasında ve sonrasında semptomları azaltma ve yaşam kalitesini geliştirme kabiliyetini göstermiştir.

Kan basıncını düşürmede etkilidir. Birçok kişi yüksek tansiyondan etkilenerek kalp rahatsızlığı ve inme riskine sahip olabiliyor.  Ökseotunun yüksek tansiyonu tedavi etmek için kullanılabilir. Aynı zamanda ökseotu birçok tehlikeli ve hayatı tehdit eden kalp rahatsızlığına neden olabilen arter damarlarında ateroskleroz veya plak oluşumunu önleme potansiyeline sahiptir.

Artrit ve eklem ağrılarında kullanılır. Ökse otu doğal anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğuna ve en yaygın kullanılan geleneksel yöntemlerinden birinin artrit ve diğer eklem ağrısı dâhil iç ve dış etkilerini tedavi etmek olduğuna inanılıyor.  Artrit çok yaygın bir durumdur ve ökse otu çayı içmek ağrınızı hafifletmekte ve hareketliliğinizi iyileştirmek için mükemmel bir çare olabilir. Elbette sizin için işe yarayacağına dair bir garanti bulunmamakla birlikte, anti-inflamatuar kabiliyeti nedeniyle ökseotu da sindirim ve mide rahatsızlıkların hafifletilmesi için iyi olabilir.

Ökseotunun şeker hastalığını tedavi etme kabiliyeti henüz kesin olarak tespit edilmemiştir, ancak hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar, kan şekeri seviyelerini düşürebildiğini ve vücudun insülin seviyelerini düzenleyebildiğini gösteriyor.

Ökse otu, geleneksel olarak yatıştırıcı özellikleri ve epilepsi, titreme ve tikler gibi sinirsel bozuklukları tedavi etme yeteneği için kullanılmıştır. Çoğu kimse, anksiyete ve stres gibi diğer sinir koşullarını tedavi etmenin yanı sıra daha iyi uyumanıza yardımcı olabileceğine inanıyor.

Ökseotunun solunum sıkıntılarını tedavi etme yeteneği ile ilgili bilimsel bir kanıt bulunmamakla birlikte, anekdot kanıtlarına ve tarihsel kullanıma göre solunum sistemindeki tahriş ve rahatsızlığı giderebildiği görülmüş. Öksürük, boğaz ağrısı, bronşit ve göğüs sızdırmazlığını tedavi etmek için kullanılabilir. Bazıları, zihni ve sıkıntıya ilişkin fiziksel belirtiler ile zihinsel kaygılar arasındaki ilişkiyi sakinleştirdiği için çalıştığına inanıyor.

Eğer regl döneminizde ağrılı kramplar yaşayacak ve acılar çekecek kadar talihsiz iseniz, ökseotu belirtilerinizi hafifletmek için potansiyel bir doğal yoludur. Kas spazmlarını yatıştırabilir ve iltihaplanmaları azaltabilir, aynı zamanda zihninizde olumlu bir sakinleştirici etkiye sahip olabilir.Mahlep Macunu
Şeyh-i Şifa Mahlep Özlü Macun, 240 gramlık kavanozlarda hem beylerin hem de hanımların kullanımlarına uygun olarak imal edilen macun formudan bir üründür. Gündelik kullanıma uygun olarak imal edilmiştir ve düzenli kullanılması önerilir.

ÜRÜN FİYATI: 85,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI