Kahve nedir? Kahve Ne İşe Yarar?

16.04.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Kahve nedir? Kahve Ne İşe Yarar??

Kahvenin en etkileyici sağlık yararları arasında bilişi iyileştirme, kilo kaybına yardımcı olma, enerjiyi artırma, diyabet şansını azaltma, kondisyon çabalarını en üst düzeye çıkarma ve karaciğer korumasını artırma becerisi bulunmaktadır. Ayrıca metabolizmayı optimize etmeye, belirli kanser türlerini önlemeye ve kardiyovasküler sistemi hasara karşı korur.

Kahve Nedir?

Kahve bitkisinin kavrulmuş çekirdeklerinden hazırlanan demlenmiş bir içecektir. Bu bitki Afrika'da Etiyopya ve Sudan'a özgüdür ve kökenini Madagaskar, Mauritius ve Komorlar gibi bölgelere yaymaktadır.

Kahve Besin Değerleri

Kahve çekirdekleri, riboflavin, pantotenik asit ve niasin yanı sıra potasyum, manganez ve magnezyum gibi diğer besinler de dahil olmak üzere B-ailesi vitaminleri gibi önemli besin maddelerine sahiptir. Belki de en önemlisi, antioksidanlar ve kafein içerirler, bu da tüketildiğinde ve gün içinde doğru zamanlarda çok çeşitli sağlık yararlarına sahiptir.

Kahve Ne İşe Yarar?

Bu içeceğin birçoğu kimyasal bileşimi ve besinleri nedeniyle şaşırtıcı yararları vardır. Yaygın olarak bilinen faydaları ayrıntılı olarak ele alalım.

 

Enerji Düzeylerini Artırıyor

Kahvede bulunan kafein, bir uyarıcı gibi davranır ve enerji seviyenizi anında artırır. Beyindeki inhibitör nörotransmitterleri engeller, bu aslında bu uyarıcı etkinin arkasındaki nedendir.

Bilişimi Geliştirir

Kahvenin zihinsel odağınızı keskinleştirmesine yardımcı olduğu ve beyni kafeinle uyararak dikkati artırdığı yaygın olarak bilinmektedir. Bu, bazen çok fazla tüketildiği takdirde zihinsel bir çarpışmaya yol açarken, normal bir içme sürecinin, bilişsel sağlığı koruduğu ve yaşlandıkça zihinsel bozulmayı önlediği gösterilmiştir.

Alzheimer ve Demans riskini azaltır

Çalışmalar, düzenli ve ılımlı bir şekilde kahve tüketen yaşlıların Alzheimer ve demansı geliştirme olasılığının% 65 daha az olduğunu göstermiştir.

Parkinson Hastalığı riskini azaltır

Düzenli kahve tüketimi, Parkinson hastalığından etkilenme olasılığınızı azaltıyor. Araştırma, kafeinin sinir sistemini koruyucu etkisi olduğunu ve bu da hastalığın önlenmesinde yardımcı olduğunu söylüyor.

Kilo kaybı

Kahve harekete geçmek, aktif olmak ve kalorileri daha hızlı yakmak için insanları enerjilendirir. Kafeinin uyarıcı doğası vücudun metabolizmasını hızlandırır ve neredeyse % 11 oranında kaloriyi yakar. Dahası, iştah bastırıcı gibi davranır, bu yüzden iştahınızı sakinleştirebilir ve yanınızda bir fincan joe ile diyet hedeflerinizde kararlı kalabilirsiniz!

Fitness Hedeflerini Maksimize Ediyor

Düzenli olarak egzersiz yapan insanlar, bir enerji patlaması için yarım saat önce kahve içiyorlar, böylece egzersizlerinin çoğunu alabiliyorlar. Kafein patlaması, kandaki epinefrin seviyelerini arttırır, bu da bedeni herhangi bir fiziksel efor için hazır hale getirir. Bu, insanların egzersiz programlarından anlık sonuçlar görmeye başlamak için kendilerini daha uzun ve daha zorlu hissetmelerine olanak tanır.

Kalp Sağlığını Geliştirir

Araştırmalar, düzenli kahve içenlerin inme riskini azaltabildiğini ortaya koymuştur. Kadınlarda kalp hastalıkları riskini azaltıyor gibi görünüyor. Kan basıncınızı geçici olarak artırabilir, ancak bu inme veya kalp hastalığı kaçınılmaz değildir. Genellikle sistemi temizlemek ve kalbin en iyi düzeyde çalışmasını sağlamak için çalışabilir.

Diyabet önler

Çalışmalar düzenli olarak kahve tüketenlerin% 23-50 oranında tip 2 diyabet geliştirme şansının daha düşük olduğunu göstermiştir. İçindeki besinler kan şekeri seviyelerinin düşmesine yardımcı olur, böylece sizi sağlıklı tutar.

Metabolizmayı artırır

Kahvede B-vitaminlerinin önemli seviyeleri, metabolik verimliliğimizi optimize etmemize, dengeli hormon seviyelerini korumamıza ve vücudun sorunsuz çalışmasını sağlamanıza yardımcı olduğu anlamına gelir.

Karaciğer korur

Kahve tüketimi, özellikle siroz, hepatit ve yağlı karaciğer hastalığının önlenmesinde iyileştirilmiş bir karaciğer sağlığına bağlanmıştır. Bir çalışma, düzenli tüketimin% 80 oranında karaciğer sirozu gelişme olasılığını azalttığını göstermiştir.

Depresyonu azaltabilir

Kahvenin doğal etkileri depresyondan muzdarip biri için harikalar yaratabilir. Ruh halini yakar ve stresi azaltır, böylece yaşam kalitenizi arttırır.

Antioksidan Özellikleri

Kahve antioksidan açısından zengindir ve bu nedenle dünyadaki diyetlerde sağlıklı bir içecek olarak kabul edilir. Çalışmalar, hem meyveler hem de sebzelerden daha fazla antioksidan içerdiğini göstermiştir.RED HONEY BİTKİSEL KARIŞIMLI MACUN 330GR
129

ÜRÜN FİYATI: 67,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI