Nane

05.03.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Nane?

Nane nedir?

Nane, popüler şifalı bitki, sindirim sisteminin iyi çalışması ve kilo kaybında kullanılabilir, mide bulantısı, depresyon, yorgunluk ve baş ağrısına iyi gelmesi gibi birçok yararı vardır. Astım, hafıza kaybı ve cilt bakım problemlerinin tedavisinde kullanılır. Bu iyi bilinen ağız ve nefes tazeleyicisi bilimsel olarak Mentha olarak bilinir ve iki düzineden fazla türe ve yüzlerce çeşide sahiptir. Dikkat çekici tıbbi özellikleri ile yüzlerce yıldır kullanılan bir bitkidir. Diş macunları, çiğneme sakızları, nefes tazeleyicileri, şekerlemeler ve nemlendiriciler de aroma olarak kullanılır.

Nane Yaprağının Sağlık Etkileri

Çoğumuz nanenin ferahlatıcı bir uygulamalarına aşina, ancak bundan çok daha fazlasını bünyesinde barındırıyor.

Nane sağlık yararları aşağıdakileri içerir;

Sindirim için yardımcıdır. Nane, harika bir meze ya da damak temizleyici maddesidir. Aynı zamanda sindirimi teşvik eder ve hazımsızlık durumunda mideyi rahatlatır. Midenizden rahatsız olduğunuzda, nane çayı içerseniz rahatlamanız mümkün. Ayrıca, eğer uçak veya gemi gibi vasıtalarla uzun mesafelerde seyahat ediyorsanız, nane kaynaklı mentol yağı mide bulantısı için yatıştırıcı olabilir.

Mide bulantısı ve baş ağrısı olumlu yönde etkiler. Nane yaprakları, özellikle yeni ezilmiş olanlar, bulantı ve baş ağrısı ile baş etmenize yardımcı olur. Nane'nin güçlü ve ferahlatıcı aroması mide bulantısı için hızlı ve etkili bir çare olabilir.

Solunum bozukluklarını önler. Bu bitkinin güçlü aroması burun, boğaz, bronş ve akciğer tıkanıklığının giderilmesinde çok etkilidir ve bu sıklıkla astımdan ve yaygın soğuk algınlıklarından kaynaklanan solunum bozukluklarından kişiyi kurtarmaya yardımcı olur.

Depresyon ve yorgunluğu azaltır. Nane doğal uyarıcıdır ve tek başına kokusuyla enerjinizi şarj etmek ve beyninizi daha yüksek bir seviyede tekrar çalıştırmak için yeterli olabilir. Huysuz, endişeli, depresyon veya bitkin hissediyorsanız nane ve yağı yardımcı olabilir.

Cilt bakımında kullanılabilir. Nane yağı iyi bir antiseptik ve antipruritik malzeme iken, naneden elde edilen suyun mükemmel bir cilt temizleyicisi olması gerekir. Cildi rahatlatır ve enfeksiyonları ve kaşıntıyı iyileştirmeye yardımcı olur. Sivilceleri azaltmanın iyi bir yol olmanın yanı sıra sivilce belirtileri de hafifletebilir. Anti-pruritik özellikleri böcek sokması gibi sivrisinek, bal arısı, boynuzlar, eşekarısı ve sersemlerin tedavisinde kullanılabilir.

Zayıflamak için kullanılabilir. Nane diğer sağlık yararları yanı sıra, aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo verme çabalarına yardımcı olabilir.

Ağız bakımı için kullanılır. Nane mikrop öldürücü özelliklere sahip olduğu için nefesleri hızla tazeler, ağızda zararlı bakteri gelişimini engelleyerek ve dil ve dişleri temizleyerek ağız sağlığına katkıda bulunur.

 Nova Teatox
Nova Teatox Çayı, sabah ve akşam olmak üzere 2 farklı pakete sahiptir. İçerisinde toplam 48 adet çay vardır. Teatox çayı içerik olarak bitkisel bir ürün olup 28 günlük kullanım içermektedir.

ÜRÜN FİYATI: 24,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI